Dobrčice

Doplňující informace k uzavírce silnice I/55J od 16. května do 30. září 2018Datum konání:
7.5.2018

Vážení občané,

dnes byla na úřední desku vyvěšena již nějakou dobu avizovaná informace, že dojde k poměrně dlouhé uzavírce silnice mezi Horní Moštěnicí a Dobrčicemi v důsledku opravy mostu nad Horní Moštěnicí přes Dobrčický potok (nad solární elektrárnou). Délka uzavírky silnice I/55J je stanovena od 16. května do 30. září 2018. Ačkoliv jsme se s projektanty, kteří připravovali opravu mostu pro Ředitelství silnic a dálnic, snažili najít variantu, aby silnice nebyla zcela uzavřena a most byl nahrazen provizorním přemostěním, tak se toto nakonec nezdařilo a tato oprava mostu nás postihne maximálním možným způsobem.

V souvislosti s touto uzavírkou silnice byla stanovena objízdná trasa ve směru na Starou Ves a dále přes obchvat Horní Moštěnice. Dále bude stanoven výlukový jízdní řád autobusů všech dotčených linek a to i včetně linky 920942 Přerov-Kostelec u Holešova.

Ve čtvrtek 3. května nám byl zaslán od Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje návrh jízdního řádu k připomínkám. Ve spolupráci s okolními obcemi jsme v neděli 6. května zaslali návrhy změn k zapracování. Nyní by měla proběhnout jeho úprava, vyhotovení a schvalování.

Snažili jsme se návrh výlukového jízdního řádu upravit tak, aby byla maximálně zajištěna doprava cestujícím z a do zaměstnání a dětem do škol a zpět. I přesto budou některé spoje zrušeny. Již nyní je jisté, že dálkové autobusy budou jezdit zcela mimo Horní Moštěnici, Dobrčice a Přestavlky. Tím se výrazně zhorší dopravní obslužnost naší obce i těch okolních.

Z návrhu výlukového jízdního řádu také vyplynulo, že některé spoje pojedou z autobusového nádraží přímo do Přestavlk a Dobrčic a zcela mimo Horní Moštěnici. Toto by nemělo platit pro ty spoje, které zajišťují dopravu školáků z a do ZŠ v Horní Moštěnici.

Jakmile budou výlukové jízdní řády schváleny, opět je pro Vás vytiskneme a rozneseme do Vašich poštovních schránek. Žádáme Vás, abyste si je důkladně prostudovali, abyste předešli případným problémům.

Zároveň prosím všechny cestující autobusem, aby na OÚ Dobrčice hlásili všechny případné obtíže, zejména pak problémy s dodržováním časů příjezdů a odjezdů výlukového jízdního řádu. Dopravce budeme kontaktovat přímo a budeme se snažit udělat změny, které povedou k větší spolehlivosti spojů v době uzavírky.

Přeji nám všem, aby nás výluka co nejméně postihla. Děkuji všem za pevné nervy a pochopení pro tuto situaci.

 

Marek Ostrčil
starosta obce


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

17. 11. Mahulena, Den studentů

Zítra: Romana

Hladinoměr Dobrčického potoka

Katastrální mapa Dobrčic

http://www.geosense.cz/geoportal/dobrcice/?zoom=2&lat=-1144401.85595&lon=-531707.70862&layers=BTFFFTFFFTFF

Dotace a příspěvky Olomouckého kraje

dobrcice_bg_footer3.png

Návštěvnost stránek

092833