Dobrčice

INFORMACE K UZAVÍRCE SILNICE I/55J - k 16. květnu 2018Datum konání:
21.5.2018
Datum ukončení:
30.9.2018

Vážení občané,

dnes nám bylo ze strany zhotovitele opravy mostu 55J-013 na komunkaci I/55J sděleno, že uzavírka mostu započne až v pondělí 21. května 2018. Tuto informaci jsme se dozvěděli až na základě telefonického dotazu, proč nebyly zatím práce na opravě mostu zahájeny.

 

Do neděle 20. května tak bude možné i nadále most přes Dobrčický potok nadále bez omezení využívat. Výlukové jízdní řády nicméně již platí a je třeba se přizpůsobit novým časům odjezdů.

 

Upozorňujeme, že na roznesených jízdních řádech jsou uvedena starší číselná značení doplňujících informací k některým spojům

  • 75 (jede od 2. 7. do 31. 8 ) - v době letních prázdnin
  • 76 a 77 (nejede od 2. 7. do 31. 8.) - mimo letní prázdniny

Na autobusové zastávce jsou nová čísla

  • 12 (jede od 2. 7. do 31. 8.) - v době letních prázdnin
  • 13 (nejede od 2. 7. do 31. 8) - mimo letní prázdniny

Obě varianty jsou platné.

 

Na základě dohody se starostou Horní Moštěnice bude možné jako alternativní trasu pro jízdu do Horní Moštěnice využívat OSOBNÍMI VOZIDLY také účelovou komunikaci (polní cestu) přes Kamenec. Ta byla již částečně vyspravena v těch nejhorších úsecích, aby byla zlepšena sjízdnost. Budou také vysečeny zálivy pro snadnější vyhnutí protijedoucích vozidel. Při zhoršení sjízdnosti této cesty bude obec Dobrčice řešit její nejnutnější vyspravení. Upozorňujeme všechny řidiče, že se jedná jen o polní cestu a jízda po této cestě je na zodpovědnost řidiče vozidla. Dbejte také zvýšené opatrnosti a ohleduplnosti vůči všem, kteří cestu využívají. 
CESTA JE SJÍZDNÁ JEN ZA SUCHA!!!

 

Účelovou komunikaci (polní cestu) na Podkřížové nebudeme moci oficiálně využívat z důvodu nesouhlasu Hanácké kyselky (obava zejména z možných následků dopravní nehody v blízkosti zdrojů minerálních vod).

 

V žádném případě nevyužívejte jako alternativní způsob dopravy jízdu po polích. Vystavujete se tak riziku postihu jak ze strany policie, tak ze strany zemědělců, kteří hospodaří na těchto polích.

 

Průběžně Vás budeme informovat o případných změnách a novinkách v souvislosti s touto uzavírkou na webu naší obce, v sekci Informace z Dobrčic. Lze si také v této sekci zaregistrovat e-mail k odběru všech novinek. Informace budou také vyvěšeny na úřední desce u autobusové zastávky.

 

Marek Ostrčil
starosta obce

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.