Fulltextové vyhledávání

2. 2. Nela

Zítra: Blažej
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Informace z Dobrčic > Srovnávací studie odkanalizování obce - souhlas s průzkumem

Srovnávací studie odkanalizování obce - souhlas s průzkumemDatum konání:
15.9.2022

Vážení občané,

ve čtvrtek 1. září se konalo jednání s projektantem připravované srovnávací studie na řešení odkanalizování obce Dobrčice. Tato studie by měla porovnat finanční a technickou náročnost odkanalizování ve variantě centrální čistírny odpadních vod a decentralizovaného systému pomocí malých domovních čistíren odpadních vod.

Nyní je potřeba, aby u jednotlivých nemovitostí bylo zjištěno, jaký je aktuální stav likvidace odpadních vod, vyústění do septiků, žump a domovních čistíren odpadních vod a zaústění do obecní kanalizace. Tuto fázi průzkumu hradí obec a přihlášení se k tomuto průzkumu žádného majitele nezavazuje k následné realizaci likvidace odpadních vod dle výsledků studie a rozhodnutí zastupitelstva. Až na základě studie bude moci zastupitelstvo rozhodnout, zda bude chtít realizovat decentralizovaný systém likvidace odpadních vod a jednotliví majitelé nemovitostí se budou moci rozhodnout, zda se připojí k realizaci či ne – to vše na základě technických, právních a finančních podmínek, které stanoví zastupitelstvo obce.

Čím více vlastníků nemovitostí se do studie zapojí, tím přesnější studie bude. Současně bez provedení průzkumu v daných nemovitostech nelze žádat o dotaci na případnou realizaci zvolené varianty pro danou nemovitost. Proto budeme rádi, když se do studie zapojí co nejvíce nemovitostí. Výsledky průzkumu v jednotlivých nemovitostech budou použity výhradně pro účely studie a případné přípravy podkladů pro realizaci, pokud k ní dojde. Nikdo nemusí mít strach, že by obec výsledky průzkumu předávala třetím stranám. Současně ale platí, že zapojení se do studie je zcela dobrovolné.

V průběhu 38. – 39. týdne budu obcházet jednotlivé nemovitosti s žádostí o přihlášení se do průzkumu a bude možné se mne doptat na podrobnosti. Pokud jste se již rozhodli pro umožnění průzkumu ve vaší nemovitosti, můžete svůj souhlas učinit i na OÚ Dobrčice a zapsat se na seznam. Dopsání se na seznam bude možné i později, ale s ohledem na nutnou přípravu plánu návštěv jednotlivých nemovitostí vás žádám, abyste své rozhodnutí dlouho neodkládali.

Za celé zastupitelstvo vám děkuji za spolupráci.

 

Marek Ostrčil, starosta obce