Dobrčice

Zdeněk Bernát - Promítání filmového portrétu dobrčického rodákaDatum konání:
5.6.2018

ZDENĚK BERNÁT

temp.png

PROMÍTÁNÍ FILMOVÉHO AUTOPORTRÉTU DOBRČICKÉHO RODÁKA

 Zdeněk Bernát, Dobrčický rodák, absolvoval ZŠ v Horní Moštěnici, vyučen malířem pokojů. Již v dětství velice pěkně maloval, později se věnoval fotografii a malbě obrazů. V současné době maluje, fotografuje a učí na Umprum v Brně a hodně vystavuje.

„Mezi nenápadné, ale určitě významné umělecké osobnosti Modřic patří trochu bohém s jiskrnýma očima a temperamentním projevem - Zdeněk Bernát. Jeho spíše monotématické surrealistické obrazy sice ne každý uznává, ale život je složitý a někdy i jeho hodnoty vyžadují hlubší zamyšlení. Těch, co životní dílo malíře přišli ocenit na gala-vernisáž do kláštera Benediktínského opatství v Rajhradě, byla téměř stovka. Hudební produkce, vystoupení kamarádů i umělecky spřízněných duší. Na fotografiích od Josefa Faita, kdysi spolužáka na umělecké průmyslovce Brně v oboru umělecké fotografie u K. O. Hrubého, je s malířem mimo jiných také Petr Oslzlý - vůdčí osobnost Divadla na Provázku a proděkan divadelní fakulty JAMU.

Řada modřických, želešických a ořechovských dětí může potvrdit, že Bernát není jenom malíř, ale umí také probouzet zájem o kreslení a modelování ve výtvarném oboru ZUŠ - někteří jeho žáci dále úspěšně pokračují na uměleckých školách. Že se umí i správně "fotograficky podívat", to jsme mohli vidět na výstavě fotografií ze studijní cesty po Egyptě.“

Vlastimil Čevela - Zpravodaj Modřice 11/2010

 

úterý 5. června 2018 od 16:00 v sále OÚ Dobrčice

Zve Klub seniorů Dobrčice


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.