Fulltextové vyhledávání

29. 1. Zdislava

Zítra: Robin
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Informace z Dobrčic

Informace z Dobrčic


Štítky:Novější 1

PF 2023

Datum konání: 23. 12. 2022

PF_2023_Dobrcice.jpg


Autor: Marek Ostrčil Publikováno 23. 12. 2022 19:07

Losování samovýrobců dřeva

Datum konání: 4. 12. 2022

V neděli 4. prosince 2022 v 16:00 se uskuteční losování samovýroby v Přestavlckém lese. Přihlášení samovýrobci z Dobrčic ať se dostaví na OÚ Dobrčice.

Předávání podílů s lesním hospodářem proběhne 10. prosince.


Autor: Marek Ostrčil Publikováno 1. 12. 2022 11:42

Samovýroba dřeva v Přestavlckém lese

Datum konání: 23. 11. 2022

Zájemci o samovýrobu dřeva v Přestavlckém lese, kteří bydlí v Dobrčicích, se mohou hlásit na OÚ Dobrčice v termínu do 23. 11. 2022. Se jménem nahlaste i množství dřeva, o které máte zájem.

Termín rozdělování podílů bude oznámen přihlášeným zájemcům později.


Autor: Marek Ostrčil Publikováno 15. 11. 2022 9:14

Podzimní deratizace 2022

Datum konání: 15. 11. 2022

Vážení občané,

dovolujeme si vás upozornit, že 15. listopadu 2022 bude v obci probíhat pravidelná deratizace, kterou provede odborná firma.

Deratizaci zajišťuje obec vždy 2x ročně - v jarním a podzimním termínu.


Autor: Marek Ostrčil Publikováno 11. 11. 2022 11:45

Výsledky voleb do Zastupitelstva obce Dobrčice

Datum konání: 25. 9. 2022

Podrobné výsledky voleb do Zastupitelstva obce Dobrčice naleznete na stránce:

https://www.volby.cz/pls/kv2022/kv1111?xjazyk=CZ&xid=1&xdz=1&xnumnuts=7104&xobec=513105&xstat=0&xvyber=0&xf=1

 


Autor: Marek Ostrčil Publikováno 25. 9. 2022 13:53

Srovnávací studie odkanalizování obce - souhlas s průzkumem

Datum konání: 15. 9. 2022

Vážení občané,

ve čtvrtek 1. září se konalo jednání s projektantem připravované srovnávací studie na řešení odkanalizování obce Dobrčice. Tato studie by měla porovnat finanční a technickou náročnost odkanalizování ve variantě centrální čistírny odpadních vod a decentralizovaného systému pomocí malých domovních čistíren odpadních vod.

Nyní je potřeba, aby u jednotlivých nemovitostí bylo zjištěno, jaký je aktuální stav likvidace odpadních vod, vyústění do septiků, žump a domovních čistíren odpadních vod a zaústění do obecní kanalizace. Tuto fázi průzkumu hradí obec a přihlášení se k tomuto průzkumu žádného majitele nezavazuje k následné realizaci likvidace odpadních vod dle výsledků studie a rozhodnutí zastupitelstva. Až na základě studie bude moci zastupitelstvo rozhodnout, zda bude chtít realizovat decentralizovaný systém likvidace odpadních vod a jednotliví majitelé nemovitostí se budou moci rozhodnout, zda se připojí k realizaci či ne – to vše na základě technických, právních a finančních podmínek, které stanoví zastupitelstvo obce.

Čím více vlastníků nemovitostí se do studie zapojí, tím přesnější studie bude. Současně bez provedení průzkumu v daných nemovitostech nelze žádat o dotaci na případnou realizaci zvolené varianty pro danou nemovitost. Proto budeme rádi, když se do studie zapojí co nejvíce nemovitostí. Výsledky průzkumu v jednotlivých nemovitostech budou použity výhradně pro účely studie a případné přípravy podkladů pro realizaci, pokud k ní dojde. Nikdo nemusí mít strach, že by obec výsledky průzkumu předávala třetím stranám. Současně ale platí, že zapojení se do studie je zcela dobrovolné.

V průběhu 38. – 39. týdne budu obcházet jednotlivé nemovitosti s žádostí o přihlášení se do průzkumu a bude možné se mne doptat na podrobnosti. Pokud jste se již rozhodli pro umožnění průzkumu ve vaší nemovitosti, můžete svůj souhlas učinit i na OÚ Dobrčice a zapsat se na seznam. Dopsání se na seznam bude možné i později, ale s ohledem na nutnou přípravu plánu návštěv jednotlivých nemovitostí vás žádám, abyste své rozhodnutí dlouho neodkládali.

Za celé zastupitelstvo vám děkuji za spolupráci.

 

Marek Ostrčil, starosta obce

 

 


Autor: Marek Ostrčil Publikováno 15. 9. 2022 8:38

Aktuality z webu obce na zaregistrované e-maily

Datum konání: 9. 6. 2021

Vážení občané,

v rámci lepší informovanosti občanů byla v minulosti možnost si nechávat zasílat informace prostřednictvím zaregistrovaného e-mailu na webu obce - kategorie Informace z Dobrčic, Informace z okolí, Kalendář akcí a Výstrahy. Obec dále na web vkládala i úřední desku formou odkazu. 

Obec Dobrčice zavádí Mobilní rozhlas, což je moderní platforma pro informování občanů zejména přes mobilní aplikaci a doplňkově přes e-mail a SMS (pro urgentní a krizové situace). Tento moderní způsob nám umožňuje jednoduše, moderně a cíleně oslovovat širší spektrum občanů než tomu bylo u stávajícího způsobu posílání e-mailů přes zaregistrované e-maily. Veškeré vkládané aktuality na web obce a na úřední desku jsou nově automaticky přesměrovávány na webovou nástěnku a do aplikace Mobilního Rozhlasu. Z tohoto důvodu bude zasílání informací přes dříve zaregistrované emailové adresy zrušeno všem, kteří neprojeví zájem o zachování i tohoto způsobu informování. 

O nutnosti opětovného udělení souhlasu pro zasílání e-mailů budete informováni v průběhu srpna 2021, kdy již bude poskytnut dostatečný čas pro vyzkoušení Mobilního Rozhlasu a registraci občanů.

Současně všechny občany vyzýváme, aby se zaregistrovali do aplikace Mobilní Rozhlas a naistalovali si na svá mobilní zařízení i stejnojmennou aplikaci, abyste vždy a odkudkoliv byli informováni o dění v obci - na jednom místě. K registraci můžete využít níže uvedený odkaz:

https://www.dobrcice.cz/mobilni-rozhlas

Veškeré poskytnuté osobní údaje budou použity výhradně za účelem informování občanů, budou chráněny před zneužitím a Obec Dobrčice je nepředá žádné třetí straně.

 

Věřím, že se vám tento moderní způsob komunikace bude líbit.

S pozdravem

Marek Ostrčil, starosta obce

 


Autor: Marek Ostrčil Publikováno 9. 6. 2021 17:38

Dobrčice zavádějí Mobilní Rozhlas

Datum konání: 26. 5. 2021

Naše obec zavádí Mobilní Rozhlas!

Vážení občané,
v souvislosti se zlepšováním informovanosti občanů, u nás zavádíme novou službu - Mobilní Rozhlas. Nově Vás budeme informovat o aktuálním dění pomocí různých komunikačních kanálů.

Zaregistrujte se, vyplňte Vaše tel. číslo a e-mail. Následně budete ZDARMA dostávat:

  • SMS zprávy,

  • hlasové zprávy,

  • e-maily,

  • zprávy do aplikace

o důležitých aktualitách - upozornění na odstávky energií, čištění ulic, pozvánky na kulturní události a mnoho dalšího.

 

Více info: https://www.dobrcice.cz/mobilni-rozhlas

 


Autor: MO Publikováno 26. 5. 2021 18:00

Očkování u praktického lékaře - informace od MUDr. Radoslava Špalka

Datum konání: 3. 3. 2021

Od počátku března je pravděpodobné, že bude zahájeno očkování zájemců proti COVID 19 cestou ordinací praktických lékařů. Mělo by se jednat o zájemce věkové skupiny 70+. Zájemci by se měli hlásit  registrujícího praktického lékaře. Zatím se to týká zájemců nad 70 let věku, u zájemců nad 80 let věku u těch, kteří nejsou zatím registrováni v Centrálním registračním systému. Při kontaktu s lékařem (event. sestrou) si připravte své telefonní číslo ke kontrole pro potřebu další domluvy na konkrétním termínu..

 

MUDr. Radoslav Špalek

VIVA MEDICAa s.r.o.

(ordinace Horní Moštěnice, Domaželice)


Autor: Marek Ostrčil Publikováno 3. 3. 2021 16:37

Regiony sobě

Datum konání: 14. 10. 2020

Portál www.regionysobě.cz nabízí možnost vyhledání podnikatele z regionu a najít si tak místního producenta či poskytovatele služeb a podpořit jeho činnost.

Zároveň je možné se na tento portál nechat zapsat jako producent či poskytovatel služeb. Zapojit se lze pomocí vyplněné karty producenta (příloha), kterou spolu s propagační fotografií zašlete na e-mail michaela.zmeskalova@mas-mostenka.cz a současně na e-mail regionysobe@nsmas.cz 

Karta-producenta.docx 


Autor: Marek Ostrčil Publikováno 14. 10. 2020 16:35

Novější 1